Шилегов: Автобусите на ЈСП секојдневно се дезинфицираат- здравјето е најважно

Автобусите на ЈСП Скопје секојдневно пред и по пуштањето во системот на превоз се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

„Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни институции, како и на одговорно однесување кон колективното здравје, на секој од нас поединечно. Здравјето на секој човек е најважно“, напиша Шилегов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.03.2020 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега