Шестмина загинати и 11 повредени во судири во Чикаго

Најмалку шестмина загинаа, а 11 се повредени во вооружени пресметки кој што изминатиот викенд се случија во Чикаго. 

Според извештаите на полицијата еден 42 годишен маж бил убиен во престрелка по сообраќајната несреќа, Исто така во болница починал 20 годишно момче кое што се здобило со прострелни рани. Уште две лица во саботата се застрелани во близина на домот на претседателот Барак Обама. Потоа две момчиња на возраст од 17 и 22 години се застрелани со огнено оружје.

 

најчитано сега