Шест месеци затвор за Нинџа - помагал при бегството на Грујевски и Бошковски

А1он објави дек Александар Василевски-Нинџа доби нова затворска казна од шест месеци затоа што помогнал при бегство на Горан Грујевски, поранешен началник на Петтата управа во УБК и неговиот соработник НИкола Бошковски.

Нинџа признал пред Судот дека помогнал при бегството на двете лица, по што следеше пресудата за нова затворска казна.

Грујевски и Бошковски избегаа во јули 2017 година, но беа уапсени на аердором во Солун, кога со лажни бугарски пасоши се обиделе да полетаат за Будимпешта.

30.09.2022 - 18:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега