Шест лица загинаа, меѓу нив дете - Страшно невреме на Халкидики, омилената дестинација на Македонците

Шест лица го загубиле животот во невремето коешто го зафати полуостровот Халкидики, во северна Грција. Според Ројтерс станува за лица кои се странци, пренесуваат медиумите од регионот.

Двајца од жртвите се возрасни лица од Чешка, Една жена од Рманија и нејзиниот 8 годишен син и еден маж и едно момче од Русија. 

По невремето околу 100 лица побарале медицинска помош.

Уништени се куќи, ресторани, кафулиња, на делови нема струја.

Ова е една од омилените летни дестинации на Македонците.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 08:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега