Шест лица повредени, жена итно на Ургентен - Детали за карамболот во Македонија

Една жена е потешко повредена додека петмина други полесно во сообраќајната несреќа што се случи утрово на автопатот Велес – Скопје, дознава Телма.

Жената е префрлена во скопскиот Ургентен центар, но за сега се прават испитувања на сериозноста на повредите со кои што се здобила. Останатите петмина се префрлени во велешката болница.

најверојатно причина за несреќата е лизгавиот коловоз, а се судриле пет возила.

Сообраќајната несреќа се случила кај местото Кула а автопатот Велес – Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега