"Шест години бев во врска со Мајкл Џексон" - кралот на поп музиката бил хомосексуалец?

54- годишниот Скот Торсон е поранешното момче на пијанистот Валентино Лајбрес кој често се дружел со Мајкл Џексон.

Тие се зближиле на крајот на 70-тите после една од операциите на пејачот , изјавил Скот

Toj вели дека Мајкл Џексон се опоравувал на приватниот имот на пијанистот во Палм Спрингс.  Торсон го посетил во собата, Мајкл го повикал  во кревет.

- Ја заклучив вратата од собата, па се бакнувавме и се милувавме цел еден час и тогаш започна нашата врска

Тие биле заедно цели шест години, но својата врска ја криеле бидејќи се плашеле од Лајбрес.

- Мајкл беше дарежлив и ми купуваше скапи подароци - изјави Торсон.

најчитано сега