Шешељ боледува од рак?!

Хашкиот трибунал се сомнева дека Воислав Шешељ најверојатно боледува од рак. Според податоците на Вечерње Новости, најверојатно Шешељ ќе мора брзо да биде подложен на операција, во истата болница каде беше пренесен и поради проблемите со срцето.

Шешељ кој веќе десет години е во затвор без да му се изрече пресуда, прв пат имаше здравствени проблеми минатата година. 

 

10.12.2013 - 10:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега