Шерифовиќ навивала против Македонија на Евросонг

Српските медиуми викендов објавија дека поранешната српска победничка на Евровизија, се израдувала во моментот кога слушнала дека македонските претставници Есма и Лозано не влегле во финалето. Таа за српски Курир изјавила дека немало ни потреба да влезат Македонците. 

„Ако ние не влеговме, не треба никој да влезе. Од пријателска страна - секако дека би сакала да влезат во финале. Данска, иако е фаворит, нема да победи“, рекла Шерифовиќ.

најчитано сега