Шекеринска ќе ја преводи владината делегација на одбележување на Националниот ден на Власите

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска ќе предводи владина делегација на свеченото одбележување на Националниот ден на Власите.

Свеченоста по повод 23 мај, Денот на Власите ќе се одржи денеска во хотелот Александар Палас во Скопје, а во составот на владината делегација ќе бидат заменик-претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски и заменик министерот за економија Кире Наумов.

На свеченоста, покрај културно уметничката програма, свое обраќање ќе има и министерката Шекеринска. 

 

 

 

20.05.2018 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега