Шекеринска: Државен услех број еден е полноправното членство во НАТО

Пред нас се нови предизвици, ова парче земја да го направиме мирно, а нашите граѓани спокојни. Тоа е 30 годишен стремеж, кој ни го сработивме, , истакна заменик претседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска на граѓанската трибина под мотото „На прав пат“ во Ресен.
 
Државен успех број 1 е да станеме една меѓу еднаквите во НАТО и тоа ќе се случи наскоро, конечно нема да се грижиме за безбендоста, за нашите граници, за нашето небо  нагласи Шекеринска, додавајќи дека членостово во НАТО не само што ја гарантира безбедноста, туку отвора нови хоризонти и за економијата.
 
Со членството се нуди шанса нашите компании да се натрпеваруваат на НАТО пазарот, се отвора можност за прехрабена, текстилната индустрија, да можеме да конкурираме на тој пазар на богати и моќни држави, потенцира Шекеринска.
 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 23:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега