Шефот на германската дипломатија Хајко Мас во вторник во Скопје

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас следната недела доаѓа во Скопје.

По германската канцеларка Ангела Меркел следната недела во Скопје доаѓа и шефот на дипломатијата Хајко Мас. Заедно со македонскиот мнинистер за надворешни Никола Димитров ќе дискутираат на тема Европскиот пат на земјата, пренесе Канал 5.

Инаку Димитров денеска во Охрид му е домаќин на државниот министер за Европа при германското МНР Михаел Рот. 

 

 

 

14.09.2018 - 15:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега