Шефицата на кабинетот на министерката за финансии си даде оставка

Во петокот шефот на кабинет на актуелната министерка за финансии, Нина Ангеловска, Олимпија Христова Заевска, си поднела неодповиклива оставка од својата функција.

Олимпија Христова Заевска, веќе и се збогувала со колегите, а фотографијата била објавена и на нејзиниот инстаграм профил.

„Колку добра и вредна дружина. Ќе ми недостигате“, напишала Заевска на својот инстаграм профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 13:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега