Шамар за донаторите за обнова на Нотр Дам: Познат француски готвац со една фотографија им покажа колку се лицемерни

Познат француски готвач Ману Фсилдел го изрази шокот и незадоволството поради количината на пари која е собрана за обнова на катедралата Нотар Дам.

Откако беа собрани 750 милиони евра за обнова на катедралата ој објави фотографија, а донациите ги опиша како „неверојатно вознемирувачки“.

45- годишниот кувар објавил фотографија од катедралата и покрај неа гладни децаод Африка, јасно покажувајчи за што би можело попаметно да се искористат парите.

Неговата објава наиде на сттици позитивни коментари, и се согласија со него дека би било попаметно да се потрошат парите на деца отколку на однова на катедрала.

„Не можам да верувам дека се трошат толку пари на зграда, а не се трошат толку за да се помогне на сиромашните“ напишал еден корисник на интернет во коментар.

Сепак имаше итакви кои коментираа дека Ману има свои пари и може да ги донира за што сака.

„Сакам да ве прашам дали целиот ваш профит оди за гладните деца во Африка?“ гласи еден од коментарите.

 

 
 
 
View this post on Instagram

This is incredibly disturbing!!! The world is fucked!!!

A post shared by Manu Feildel (@manufeildelofficial) on Apr 17, 2019 at 4:06pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 09:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега