Шахпаска: Само пет деца од градинките во моментов се позитивни на Ковид-19

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска информираше дека опаѓа бројот на новозаразени вработени во градинките. Во моментов има само пет деца позитивни на Ковид-19.

-Во последните две недели бројот на нови позитивни вработени во градинките има тренд на опаѓање. Минатата седмица имавме нови 62 позитивни на Ковид-19. Од минатиот петок до сега имаме нови 41 нови позитивни вработени во градинките, што значи имаме пад на бројот на нови позитивни на коронавирус. Во моментов само пет дечиња се позитивни, рече Шахпаска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.11.2020 - 12:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега