Северина и Розга по светски терк: Оваа боја ја носат сите познати дами (фото)

 

Жените често се трудат да ги пратата светските трендови, секоја сезона, а овојпат во прашање е една боја.

Оваа сезона розевата боја е новиот тренд, а ѕвездите тоа го знаат. Така Јелена Розга и Северина Коиќ, го продолжија трендот кој започна кај светските ѕвезди.

Северина во прегратка на својот сопруг носи розе џемпер, а Розга розев фустан.

Први меѓу светските ѕвезди кои го започнаа овој тренд беа Бијонсе и Рита Ора, а после нив и многу други.

 

 

 

 

 

 

13.10.2017 - 08:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа