Северина ги расплака фановите со емотивна порака (фото)

 

Познатиот пејач денес слави 70-ти роденден, но поради болеста се наоа во многу тешка ситуација.

Една од неговите колешки, Северина, се присети на старите денови и му честитање роденден на посебен начин.

Оливер Драгоевиќ, денес полн 70 години а неодамна откри дека боледува од рак.

Северина се присети на 2000 година, и сподели фотографија на својот Инстаграм профил.

„Грст солзи, вреќа смеа, што е живот него фантазија...Сречен роденден, драг наш Оливер...Те сакаме“ напиша таа а фановите се придрушија кон честитката.

 

 

 

 

 

 

07.12.2017 - 23:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа