„Сето тоа јас го туркам под тепих, само затоа сум насмеана“ - Рада Манојловиќ зборуваше за своите проблеми

Српската пејачка Радмила Манојловиќ проговори за многу тешки теми, а малкумина знаат дека има некакви проблеми. Имено, пејачката признала дека под тепих ги турка и успесите, колку и проблемите, односно дека поради тоа останува секогаш насмеана.

Таа на некој начин се препознала во познатата реченица - „јас и правам добро, а вие мене така“, па објаснила и зошто.

„Ова е навистина тешка тема за мене, но се смеам затоа што сум некој кој генерално ги турка проблемите и успесите, но и некои заслуги и нешто што го правам за доброто на другите, го туркам под тепих“, рекла таа во една емисија и продолжила: „Не го правам тоа за некој да ми рече благодарам, но морам да признаам дека ако со години правите нешто за некој, а тој некој почнува да нема обзир, тогаш почнете и вие да се прашувате дали е можно“, заклучила Рада.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.07.2019 - 13:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега