Сестрите на Шабан лелекаа на улица: „Зошто јас не умрев наместо него"

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика, загина во тешка сообраќајка во Германија, враќајки се од настап, кога пијан возач удрил во неговото возило со кое управувал возач, кој исто така почина.

Неговите сестри Деса и Звездана дојдоа во домот на Шабан, каде се е црно и траорно. 

Српскиот Курир пишува дека тие лелекале од болка.

- Зошто не умрев јас наместо него, викала едната од сестрите на починатиот пејач.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 17:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега