Сестрата на Ивановиќ сподели фотографија со која ги расплака сите: „Каде животот почнува, љубовта никогаш не престанува“

Сестрата на убиениот лидер на Граѓанската иницијатива СДП, Наташа Ивановиќ вчера немала сила да зборува за трагедијата која се случила во семејството, но вечерта таа собрала сили и се огласила на Твитер, и се простила од својот брат.

-Не беа доволни молбите… ни солзите… ни убедувањата…ништо не беше доволен аргумент.. Па и вие од семејството би се срамеле од мене ако се повлечам, Благодарни сме што те имавме таков каков што беше! Знае ли Србија каков херој загуби?, напиша таа.

Twitter Ads info and privacy

Таа објавила и фотографија од неа и двајцата браќа, и напишала дека бродот останал без кормилото, погледнете.

 

 

 

17.01.2018 - 17:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа