Серена Вилијамс ја објави првата фотографија од ќеркичката

 

Тенисерката Серена Вилијамс само неколку недели по породувањето сподели фотографија од својата ќеркичка на „Инстаграм“.

„Запознајте ја Алексис Олимпија Оханијан Јуниор!“, напиша таа под фотографијата, со што го објави и името на девојчето. Таа додаде дека Алексис имала 3 килограми кога се родила и дека мајката и ќерката поминале шест дена во болница пред да си заминат дома.

 

 

 

13.09.2017 - 16:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа