Сенатот на САД го усвои протоколот за членство на Македонија во НАТО

Вчера вечерта Сенатот на САД го усвои протоколот за членство на Македонија во НАТО.

Според резултатите од гласањето Сенатот на САД со 69 гласа ЗА и само 2 гласа НЕ го усвои протоколот за членство на нашата земја во НАТО.

Инаку во изминатиот период тоа го направија и многу други европски земји меѓу кои Италија, Велика Британија, Бугарија, Грција, Словенија, Албанија и други.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега