Семејство во шок откако ајкула им ја украде свежо заловената риба (ВИДЕО)

Риболовски излет тргна во неочекувана насока кога семејство од Канада во шок сними ајкула како им ја краде свежо заловената риба.

Александрија Батен вели дека нејзиниот татко се обидел со голем стап да се бори со морското куче, но ајкулата не се откажувала, туку станал поагресивна. Борбата во Беј де Верде, на крајбрежјето на Њуфаундленд, траела околу 45 минути, а Батен вели дека дури тогаш се откажале и ја оставиле рибата за ајкулата.

Исечок од борбата се појави на интернет и веднаш стана хит.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2020 - 18:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега