Семејно насилство во тетовско: Долг период ја малтретирал сопругата и трите деца

 

Жена во полицијата во Тетово пријавила семејно насилство кое се случувало веќе подолго време.

- Во СВР Тетово, 37-годишната А.Ф. од село.Палатица,тетовско вчера пријавила дека на 13.12.2019 околу 20:30 часот нејзиниот сопруг З.Ф од село Палатица ја омаловажувал и ѝ се заканувал со остар предмет. Според пријавеното, заканите кон неа и нивните три деца се повторувале подолг временски период. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2019 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега