Семејна драма во Скопје: Синот се обидел да ја удри мајката со секира

Вчера околу 14 часот и 40 минути во СВР Скопје, 52- годишната М.Џ од Скопје пријавено дека во дворот од нејзината куќа на улица „Рељо Шесто Крило“,дошло до расправија со нејзиниот син.

Поред пријавеното по претходна вербална расправија, нејзиниот син 30- годишниот И.Р од Скопје, се обидел да ја удри со секира.

Тој бил спречен од соседот М.Ф.

По ова, лицето било приведено во Полициската станица Чаир и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.03.2019 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега