Семејна драма во Македонија: Зетот ја бутнал бабата по скали

Во 18,30 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата “Адем Адемоски“  се одвивала вистинска драма кога 77-годишната В.П. се обидела да влезе во куќата на нејзината ќерка К.Н. а зетот Љ.Н. по кратка вербална расправија со неа, во еден момент ја турнал и паднала на скалите пред влезната врата од куќата.

Од падот се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Општата Болница-Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2019 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега