Семејна драма во Кавадарци: Свекрва и золва ја претепале снаата

 

Снаа од Кавадарци пријавила во полиција  дека била физички нападната од свекрвата и золвата.

Како што информира денеска Верољуб Додевски, портпарол ја СВР Велес, се работи за 24-годишна кавадарчанка, која нападот го пријавила вчера во ОВР Кавадарци. Таа појаснила дека била нападната во дворот на   нејзината семејна куќа од мајката и сестрата на сопругот.

По целосно  документирање на  случајот  ке  биде поднесена  соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.03.2021 - 12:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега