Семејна драма во Драчево: Братучед им влегол дома и настанало хаос

 

Семејна дрма во Драчево, братучед им влегол дома и настанало хаос.

„На 23.11.2020 во 20.15 часот во Полициската станица Драчево, А.М.(28) од Скопје пријавил дека во 20.00 во неговиот дом влегол неговиот братучед А.М.(38) со син му М.М.(18) и физички ги нападнале со остар и тврд предмет него, неговата мајка и неговата сопруга“ велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 16:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега