Семејна драма поради имот - тетовец нападнат од своите роднини

Тетовец бил нападнат од соите роднини по расправија околу имотни прашања, информира МВР.

„Вчера во 17:30 часот во СВР Тетово, 33-годишниот И.Р. од Тетово пријавил дека околу 14:30 часот во неговиот дуќан во Градскиот трговски центар во Тетово, по кратка расправија околу имотни прашања, бил нападнат со употреба на остар предмет од неговите роднини, 29-годишниот С.Ј. и 37-годишниот Н.И., исто така, од Тетово. Двајцата пријавени набрзо се обезбедени во Полициската станица Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што против нив ќе следуваат поднесоци“, соопшти полицијата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.11.2019 - 16:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега