Семејна драма: Чичко со својот автомобил удрил во оградата на внукот и почнал да се заканува

 

Семејна драма се случила вчера вечер, откако Е.Шод Село Љуботен со својот автомобил удрил во оградата на неговиот внук, С.Ш и почнал да им се заканува.

Според пријавеното околу 21 часот во  додека бил во дворот од куќата на братучедот С.Ш. заедно со семејствата, неговиот чичко Е.Ш. со возило удрил во ѕидот од оградата, по што излегол и им упатил закани и се обидел да ги нападне.

Е.Ш. бил приведен и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.07.2019 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега