Селмани: Силјановска е продолжение на политиките на Иванов

Имер Селмани, поранешен кандидат за Претседател на РМ, во емисија на 24ТВ, рече дека ВМРО ДПМНЕ не можеле да направат полош избор со кандидатурата на професорката Силјановска.

Вели настапила како тврд националист, па ја сменила плочата. Тој вели дека е продолжение на политиките на Иванов.

За него Влатко Ѓорчев би бил многу подобар кандидат за ВМРО ДПМНЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 21:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега