Селена Гомез во болничка постела - најверната другарка и донираше бубрег

 

Музичката ѕвезда Селена Гомез објави на својот Инстаграм профил потресна приказна за која молчела цело лето. Додека фановите се прашуваа зошто не промовира нова песна, таа имала потешкотии со здравјето, поради што морало да и се трансплантира бубрег.

Бубрегот на Селена и го донирала најверната другарка, Франциа Раиса.

Селена објави фотографија од нив две во болничка соба и напиша дека е благословена.

 

 

 

14.09.2017 - 13:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа