Селаните велат не паметат нешто вакво: Змија се појави на снегот (Фото)

 

Змија на снег ги изненади жителите на едно босанско село, а била најдена прд дворот на семејна куќа.

Селаните велат дека вакво нешто досега не виделе и не паметат. Според старите, народни верувања, сметаат дека змијата на снег е некакво претстажување.

Змијата во февруари на снег, секако предизвика неверување.

 

 

 

23.02.2018 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа