Села за идејата за претседател Албанец: Ахмети е забеган и се залажува секој ден

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вечерва во емисија на телевизијата Алсат го нарече „забеган“ претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во врска со идејата која беше изложена вчера, за Албанец претседател на државата, кој би се избирал во Собранието.

„Ве молам, не давајте минутажа во оваа многу важна емисија за граѓаните, за да ги коментирам следните грешки и лаги на човек кој прави грешки од ден на ден. Тоа ќе го кажам“, кажа Села.

13.10.2021 - 23:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега