Села на состанок со премиерот на Косово Аљбин Курти

Премиерот на Косово, Аљбин Курти, го пречека на состанок претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села.

Премиерот Курти му се заблагодари на Зиадин Села, за постојаната посета и соработка.

Средбата се одржа во многу братска атмосфера каде Села му честиташе на премиерот Курти за неговата нова задача и му посака успех во неговата света мисија да ја направи долгоочекуваната промена во косовското општество.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 14:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега