Села: Мислам дека ќе имаме избори во oктомври

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села.

Запрашан за можноста за предвремени парламентарни избори, Села рече дека доколку нема почеток на преговори за почеток на преговори со Европската Унија во месец јуни, тогаш оваа Влада го губи целосниот кредибилитет и според него ќе се оди на избори во октомври.

 

16.05.2022 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега