Села: Криптовалути се копаат во училишта раководени од ДУИ

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини за „копање“ криптовалути во училишни објекти.

„Имам информации дека во училишта кои се раководени од ДУИ се копаат криптовалути, каде е полицијата и што преземаат институциите“, посочи тој.

Села додава дека кога ќе има повеќе и конкретни информации и имиња ќе излезе јавно на прес конференција.

16.05.2022 - 21:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега