Секунди беа во прашање: Маж со оштетен вид падна на шините, момче без размислување скокна да помогне (ВИДЕО)

Маж со оштетен вид случајно падна на шините на метро станица во Вашингтон и тоа во момент кога сите очекуваа метрото да пристигне.

Не размислувајќи многу Брендон Кули, кој тргнал на работа веднаш потрчал за да го спаси несреќнниот човек.Во тој момент и други луѓе притрчаа да му помогнат бидејќи звук веќе навестуваѓше дека возот се доближува.

За среќа е извлечен на време, а метрото влета на станицата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 09:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега