Секоја жена над 30. мора да го знае ова - нема подобар совет од оној кој го дава друга жена

 

Годините се само број и секоја жена треба да го знае тоа. На Интернет страницата sixtyandme.com  жени постари од 60. години даваат корисни совети на сите жени низ светот.

На Интернет страницата креирана од Маргарет Менинг, може да се најдат корисни животни лекции за жените постари од 30:

Бидете жена-воин, научете да сте самостојни и снаодливи.

Годините се само број кој не те одредува.

Купувајте класична облека, класиката е секогаш во мода.

Не грижете се дали ќе остарите, грижете се да не ви е здодевно.

Држете се до едноставни нешта и не ги комплицирајте.

 

 

 

 

 

10.12.2017 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа