Секогаш ќе имате бесплатен интернет: Трик како да откриете лозинка иако мрежата е заклучена

 

Во денешно време незамисливо е некој да има мобилен телефон, а да нема пристап до интернет.

Меѓутоа, некога немаме вклучен интернет на мобилниот, а заклучени се сите достапни Wi-fi мрежи.

Направена е апликацијата „Instabridge“ со чија помош ќе се конектирате на било која Wi-fi мрежа, дури и ако таа има шифра.

Оваа апликација од ден за ден е сѐ повеќе популарна и сѐ повеќе луѓе почнуваат да ја користат.

Во видеото погледнете како изгледа сето тоа:

А, за уште подетално објаснување погледнете го и Јутјуб видеото на каналот „Паметни телефони“.

 

 

 

 

19.12.2017 - 10:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа