Сеизмолошка опсерваторија со детали за земјотресот почуствуван во Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје вчера во 18 часот и 45 минути, регистрираше земјотрес.

Епицентар се наоѓал 2 километри јужно од Ресен.

Рихтеровата магнитуда изнесуваше 2.3 степени, а беше почувствуван од населението во Ресен и околината со интензитет од III степени, според Европската макросеизмичка скала.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 09:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега