Седумгодишно дете прегазено во Дебар

 Седумгодишно момче од Дебар вчера доцна попладне е повредено во сообраќајка што се случила на улицата „Зија Мерсоски“ во населбата „Венец 1“, кога во него удрило патничко возило „голф“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.Р.(35) од Дебар.

-Од ударот момчето се здобило со повреди, по што било пренесено во Општата болница во Дебар и било задржано на лекување. На местото на настанот увид извршила екипа од Полициската станица од општа надлежност во Дебар, изјави Стефан Димоски портпарол на Секторот за внатрешни работи во Охрид.

Според него, по целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.03.2019 - 13:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега