Седум војници утре се враќаат од Авганистан - ќе одат во карантин

Седум војници утре ќе се вратат од Авганистан, информираат од Министерството за одбрана.

„Припадниците на Армијата се очекува утре во вечерните часови да пристигнат и потоа да бидат транспортирани до нашата земја. По нивното пристигнување согласно препораките од Владата и од Министерството за здравство ќе бидат упатени во двонеделен карантин кој е задолжителен за сите граѓани кои се враќаат од странство“, – соопштија од министерството за одбрана.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега