Седум познати личности кои имаат исклучително грди стапала

Совршенството е уметност на која може да ѝ се восхитувате само фиктивно. Таа потреба за совршенство носи исклучително опасни последци, главно поради природата на човекот - што всушност не е ускладено со сопствената визија за она што значи совршенството.

Доказ за тоа се овие славни личности. Навидум беспрекорни, но нивните стапала се доказ за нивната несовршеност која е прикаана на црвениот тепих:

Парис Хилтон

 

zvijezde-ruzne-noge (1)

 

Опра Винфриzvijezde-ruzne-noge (2)

 

Бијонсеzvijezde-ruzne-noge (3)

 

Хали Бериzvijezde-ruzne-noge (4)

 

 

Мајли Сајрусzvijezde-ruzne-noge (5)

 

Викторија Бекамzvijezde-ruzne-noge (6)

 

Кејти Холмсzvijezde-ruzne-noge (7)

 

 

 

13.02.2018 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа