Седум новозаразени и едно лице оздравено од коронавирус во Кичево

 

Во Кичево денеска се регистрирани седум нови заразени лица и еден оздравен пациент, со што вкупниот број на заразени со Ковид-19 во оваа општина достигна на 201 лице, од кои 120 се активни, 72 се излекувани и девет лица се починати.

– Денеска кај нас имаме седум новозаболени лица и сите се лекуваат во домашни услови под надзор на матичниот лекар и се разбира дека со во изолација, за среќа пак имаме само едно оздравено лице од коронавирусот, информира Д- р Џабир Бајрами, член на Општинскиот Кризен штаб во Кичево .

Тој апел до сите граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните здравствени институции.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега