Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ќе одржи седница.

На дневен ред се Годишниот и Финансискиот извештај за работењето на Агенцијата за супервизија на осигурување за 2016 година, како и Годишниот извештај на оваа Агенцијата за состојбата и движењата на осигурителниот пазар во Република Македонија во 2016 година. 

 

 

 

12.07.2017 - 08:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа