Седница на Мешовитиот комитет на Македонија и Косово за економска соработка

Во организација на Министерството за економија денеска во Скопје ќе се одржи третата седница на Мешовитиот комитет на Македонија и Косово за економска соработка.

Седницата следува по Договорор за економска соработка меѓу македонската и косовската Влада.

Од македонска страна ќе претседава министерот за економија Ваљон Сарачини, а од косовска министерот за економски развој Фадиљ Исмаили. 

18.11.2013 - 08:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега