Се жени Роналдо

Кристијано Роналдо ја побарал за жена Георгина Родригез, објави „Мирор“. Девојката на светската фудбалска ѕвезда рекла „да“.

Според изворот, Георгина веќе почнала да разгледува венчални фустани.

За врската меѓу Роналдо и Родригез се дозна на крајот на 2016 година. Во ноември 2017 година, двојката доби ќерка.

За потсетување, 32-годишниот фудбалер на Јувентус, има и син од сурогат мајка, роден во 2010 година и близнаци Ева и Матео (2017 година).

 

 

 

15.11.2018 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега