Се затресе Аргентина - силен земјотрес го погоди северниот дел од земјата

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди северниот дел на Аргентина, соопшти американскиот геолошки институт.

Земјотресот бил регистриран на 16 километри западно од местото Ел Хојо, на голема длабочина од 560 километри.

Не се очекува потресот да предизвика штета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега