Се запознале кога тој имал само 19 години, а таа 42: „Веднаш знаев дека таа е вистинската“

Еден од најжешките, но најталентирани актери во Велика Британија, Арон Тејлор Џонсон (29) неодамна ја отвори душата во интервју за „Сандеј телеграф“ и зборуваше за неговиот брак, кој го заинтригира светот уште пред една деценија.

Имено, Арон ја запознал својата сопруга Сем (52) уште во 2008-ма година кога имал само 19 години и можеби немаше тоа да биде чудноако таа не е постара од него повеќе од  две децении!

Кога се запознале, оваа режисерка имала 42 години, но актерот тврди дека во моментот кога ја видел, тој знаел дека таа е неговиот духовник и дека сака да го помине животот со неа.

-Веднаш знаев дека Сем е мојот духовен колега. Веднаш знаев дека сакам да го поминам остатокот од животот со оваа жена. Се сеќавам многу добро на тој ден, како и на денот кога ја запросив, рече тој.

Славниот Британец исто така истакна дека никогаш не ја почувствувал разликата во годините меѓу себе и неговата избраничка, објаснувајќи дека не можел да се спореди со ниедна од нејзините врсници кога имал 19 години, затоа што тој веќе живеел живот што немал никаква врска со стандардното растење.

-Знаев дека сакам семејство со неа, знаев дека сакам деца, а еден месец подоцна го очекувавме нашето прво дете, рече тој.

-Никогаш, ниту една секунда, не почувствував јаз меѓу нас заради годините, додаде Арон, истакнувајќи дека убавата русокоса е поенергична од него.

Двојката има и две деца – деветгодишниот Вајлд и седумгодишниот Роми, а Сем од претходниот брак има уште две ќерки.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега