Се запали затворот Идризово

Пожар утринава избувнал во затворот Идризово во Скопје. 

Пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела кровна конструкција.

Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари, направена е штета од 15.000 денари, а пожарникарите го совладале за еден час.

Се очекуваат детали.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 09:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега